Jak kupić Litecoin?

0
398
Jak kupić Litecoin?

Po zapoznaniu się z naszym artykułem o wyjaśnieniu różnic między kryptowalutą Litecoin a Bitcoin, być może zainteresuje Cię zakup nieco bardziej żwawego brata bitcoina.

(* Proszę, nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz sobie pozwolić na utratę – kryptowaluty są niestabilne, a cena może spadać jak i rosnąć. Możesz śledzić ceny i wolumen tutaj).

Przechowywanie

Przed zakupem litecoina musisz go gdzieś przechowywać.

Oryginalnym portfelem tej kryptowaluty jest Litecoin Core, który można zainstalować (za darmo) na komputerze. To jednak powoduje pobranie całego łańcucha blockchain, więc musisz się upewnić, że masz wystarczająco dużo pamięci (i cierpliwości).

Electrum-LTC jest lżejszą wersją (SPV lub prostszą weryfikacją płatności), również na komputery stacjonarne. Niektóre portfele na komputery (takie jak Jaxx i Exodus) posiadają miejsce na wiele monet, co oznacza, że możesz trzymać bitcoin i litecoin w tym samym miejscu.

Loafwallet to mobilne rozwiązanie do przechowywania litecoin, opracowane przez Charliego Lee, twórcę Litecoina.

Dla tych, którzy preferują wersję sprzętową, Trezor i Ledger Nano będą najlepszym rozwiązaniem.

Istnieją nawet papierowe portfele, takie jak Liteaddress.

Waluta fiducjarna czy bitcoin?

Kupowanie litecoina jest podobne do kupowania bitcoinów. Kryptowalute najprościej kupić lub sprzedać w kantorze kryptowalutowy. Dokonasz tego najszybciej i bez zbędnych formalności.

Większość dużych giełd dzisiaj handluje za pomocą przelewu, jak i za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Lista walut, z którymi można kupić litecoina, znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku.

Bitfinex, Bitstamp, Binance, Poloniex i Coinbase są jednymi z bardziej płynnych giełd.

Większość zakupów litecoinów odbywa się za pomocą bitcoinów. Niektóre z bardziej płynnych giełd, które mogą obsługiwać transakcje BTC/LTC to Shapeshift, Poloniex, Bitfinex i Bitstamp. Możesz śledzić dane dotyczące sieci Litecoin tutaj.

(Uwaga: konkretne firmy wymienione tutaj nie są jedynymi dostępnymi opcjami).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię