Elon Musk promuje fałszywe Bitcoiny? – nie dajcie się oszukać!

elon musk, kryptowaluty, tokeneo, bitcoin, musk, Elon Musk promuje fałszywe Bitcoiny – nie dajcie się oszukać
Jak poinformowały zagraniczne media: grupa amerykańskich hakerów włamała się na kilka dużych, zweryfikowanych wcześniej kont na Twitterze. Cwani oszuści zmienili dane właściwych użytkowników i podszyli się na nich  pod Elona Muska.

Po dokonaniu włamania na zweryfikowane przez platformę konto – oszuści zmienili nazwę profilu, wszystkie dane jego właściciela oraz zdjęcia, które od teraz przedstawiały postać Elona Muska – założyciela takich gigantów jak PayPal, SpaceX czy Tesla. Kolejnym krokiem hakerów było wrzucanie w postach i komentarzach różnych wątków zaczerpniętych z życia popularnego przedsiębiorcy. Miało to celu uwiarygodnienie profilu w oczach naiwnych członków społeczności Twittera.

 

Jak to się w ogóle mogło udać?

Media podają, że fałszywe konta były niezwykle starannie odwzorowane. Realistyczne zdjęcia oraz komentarze, które idealnie wpisywały się retoryką w styl bycia charyzmatycznego dyrektora generalnego SpaceX, nadawały profilom dużej autentyczności. Dlatego w momencie, w którym pojawiła się informacja, że Elon Musk przeprowadził „największą na świecie krypto-prezentację, dla tych, którzy TAK JAK ON mocno wierzą w potencjał i siłę bitcoina” nie wahali się ani chwili. Naiwni użytkownicy Twittera chętnie klikali w zamieszczone przez oszustów linki, które dawały im możliwość „wzięcia udziału w darmowej konferencji oraz niepowtarzalną szansę dużych zniżek”.

Aby całkowicie odsunąć od siebie podejrzenia – cwani hakerzy ukradli bardzo duże konta, które obserwowane były przez ogromną ilość osób, w tym m.in.: amerykańskiego polityka Franka Pallone Jr.

 

Ile skradziono?

Straty wynikające z łatwowierności niektórych użytkowników platformy są wciąż szacowane, a kolejni poszkodowani w tej sprawie nieustannie się zgłaszają. Wiemy już jednak, że skradzione kwoty są bardzo duże.

Jeden z wirtualnych portfeli BTC, używanych do tego oszustwa – otrzymał ponad 158 tysięcy dolarów tylko i wyłącznie od JEDNEGO UŻYTKOWNIKA. Choć płatności wciąż „spływają”, na chwilę obecną saldo końcowe konta przekracza 26,4 BTC (co stanowi równowartość ponad 169 tysięcy USD).

[x]

Buduj z nami największą społeczność kryptowalutową w Polsce i polub nas na Facebooku!

Dominik Mynarski

Dominik Mynarski

Z wykształcenia ekonomista i marketingowiec, z zamiłowania dziennikarz internetowy. Pasjonat kryptowalut i nowych technologii. Kreatywno-analityczny umysł.

Zostaw komentarz