Dlaczego warto korzystać z Bitcoina?

0
244
Dlaczego warto korzystać z Bitcoina?

Bitcoin został pierwotnie stworzony jako alternatywna, zdecentralizowana metoda płatności. W przeciwieństwie do międzynarodowych przelewów bankowych w tamtym czasie Bitcoin był tani i niemal natychmiastowy. Dodatkową korzyścią dla handlowców (w mniejszym stopniu dla użytkowników) było to, że transakcje bitcoinami były nieodwracalne, eliminowały ryzyko kosztownych zwrotów.

Jednak poprawa krajowych metod płatności i szybki rozwój alternatywnych, (nie kryptowalutowych) form międzynarodowych przelewów, zmniejszyły przewagę Bitcoina w tym obszarze. Zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnące opłaty i częste “wąskie gardła” sieci.

Ponadto rosnący nadzór i regulacje mające na celu zapobieganie praniu pieniędzy i nielegalnym transakcjom, ograniczyły korzystanie z kryptowaluty, ze względu na ochronę prywatności.

W niektórych częściach świata, Bitcoin jest nadal wydajniejszym i tańszym sposobem na przelewy zagraniczne. Kilka startup’ów zajmujących się przesyłaniem pieniędzy w sieci wykorzystuje tą cechę. Jednak koszt i szybkość transferów Bitcoina nie są już tak korzystne, podczas gdy tradycyjne kanały się poprawiają (i opłaty sieciowe wciąż rosną). Płynność pozostaje problemem w wielu krajach.

Ponadto pewna liczba dużych i małych sprzedawców akceptuje kryptowalutę jako formę płatności. Chociaż raporty sugerują, że popyt na tę funkcję nie jest wysoki.

Wiele osób czuje się bardziej komfortowo, przechowując część swoich bogactw w bezpiecznie przechowywanym bitcoinie, gdzie organy centralne nie mogą zablokować dostępu lub zlikwidować środków.

Ostatnio wydaje się, że bitcoin przejął rolę aktywów inwestycyjnych. Inwestorzy instytucjonalni i drobni oszczędzający obudzili się na myśl o potencjalnych zyskach z aprecjacji cen.

Według niektórych źródeł bitcoin jest coraz częściej wykorzystywany do prania brudnych pieniędzy. Ale wiemy, że ciebie to nie interesuje. Co więcej, bitcoin nie jest, jak się powszechnie uważa, dobrym narzędziem do prania brudnych pieniędzy, wyłudzania czy finansowania terroryzmu, ponieważ można go wyśledzić i jest przejrzysty – co może potwierdzić fala niedawnych aresztowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię