Art (r)Evolution Event – wystawa sztuki inspirowana Bitcoin’em

Art (r)Evolution Event - wystawa sztuki inspirowana Bitcoin 'em
Jako hołd złożony w podziękowaniu za dekadę jego istnienia

Grupa artystów z całego świata organizuje wystawę sztuki, która bada kulturalny wpływ Bitcoina. Impreza inspirowana Bitcoin ’em, która ma się odbyć w ostatnim tygodniu września i trwać do pierwszego tygodnia października, nazywa się “Art (r) Evolution”. Będzie gościć w centrum artystycznych imprez w Paryżu we Francji.

Na wystawie Art (r) Evolution pojawią się prace artystów interesujących się wpływem cyfrowych walut na przemysł artystyczny i finansowy, a także na społeczeństwo globalne.

Jak wspomniano powyżej, targi odbędą się w Paryżu od 28 września do 5 października. Wszystkie prezentowane prace będą opatrzone krótkim kodem obrazkowym QR, umożliwiającym uczestnikom kupowanie ich za pomocą kryptowalut. Obsługiwane waluty cyfrowe obejmują BTC, ETH, LTC i XMR.

Według Pascala Boartarta, uczestnika i organizatora wydarzenia, celem wystawy jest pokazanie przypadków użycia cyfrowych walut i zgromadzenie artystów, którzy są zachwyceni koncepcją wirtualnych walut. Pascal dodał także, że Francja powinna stać się międzynarodowym centrum nowego ruchu artystycznego, badającego korelację między sztuką a kryptowalutami. Artysta wyraził również optymizm w destrukcyjnym potencjale cyfrowych walut, mówiąc, że nowa klasa aktywów przekształciła globalną kulturę.

O dziwo

Uczestniczący artyści zostali poproszeni o ukrywanie prywatnych kluczy Bitcoin w pracach, które wystawiają podczas imprezy. Oznacza to, że uczestnicy, którzy są bardzo uważni, mają szansę z wystawy, odejść z cennymi pamiątkami. Do tej pory artyści, którzy potwierdzili swój udział to:

  • Andy Bauch,
  • Coin Artist,
  • Nanu Berks,
  • Saint Phall Yom,
  • Illies Issiakhem,
  • Josephine Bellini,
  • Yosh,
  • Mark Bern,
  • Choq.

Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności.

Jednak Art (r) Evolution nie jest pierwszą instancją, w której artyści czerpią inspirację z cyfrowych walut. Wcześniej Lincoln Townley, artysta z Los Angeles, przeprowadził wystawę swoich prac. Warto zauważyć, że Lincoln poinformował, że dzieła można kupować tylko za pomocą płatności dokonywanych w kryptowalutach.

Ponadto istnieje słoweński rzeźbiarz, który stworzył rzeźbę, składającą hołd Bitcoin’owi, najpopularniejszej wirtualnej walucie. W innym przypadku, uliczny artysta z Paryża, Ludo, stworzył wspaniałe murale, które ukazały rosnącą popularność Bitcoina.

Choć wydaje się to dziwne, jest oczywiste, że świat sztuki chętnie przyjmuje koncepcję kryptowalut.

[x]

Buduj z nami największą społeczność kryptowalutową w Polsce i polub nas na Facebooku!

Zespół Tokeneo

Zespół Tokeneo

Kryptowalutowi maniacy inwestujący w najlepsze projekty, posługujący się sprawdzonymi i działającymi narzędziami do tradingu, dzielący się najnowszymi wiadomościami ze świata Krypto. Świadomość jest ważna a informacja cenna. Tokeneo.blog - i wiesz wszystko o kryptowalutach.

Zostaw komentarz